Brit Virgin-szigeteki vitorlázást tervezel? Tudj meg mindent a kikötőkről, utitervekről, hajóbérlési lehetőségekről – egyéb infók. Kérd a segítségünket! Ha távolról tekintünk a Karib-tengeri térségben húzódó Brit Virgin-szigetekre, olyasmi kép fog elénk tárulni, mint amit egy kaleidoszkópban láthatunk. Az élénk kék vizek, a sárga napsugarak, a színes kikötők és a homokos tengerpartok látványa kis mozaikdarabok módjára keveredik. A térség szigetein káprázatos kikötőket fedezhetünk fel, és ezek a helyek minden érzékünkre hatással lesznek. Meseszép tájakat, ínyenc konyhaművészetet és csodálatos partokat ismerhetünk meg. Csak csípjük el a szeleket, és azok majd végig vezetnek minket az öblökkel körül ölelt szigeteken. Elég csupán rövidebb távokat megtennünk ahhoz, hogy minden igényünket kielégítsük, kezdve a fedélzeti ellátással, a szárazföldi időtöltésen át az éjszakai kikapcsolódásig.
Cikkünkben a következőket foglaljuk össze:
- A legfontosabb információk, ha a Brit-Virgin szigetekre vitorlázol
- A Brit Virgin-szigetek legnagyobb szigetei
- Vitorlázz a Brit-Virgin-szigetekre!Brit Virgin-szigeteki hajós útvonalak
- Hétnapos egyirányú út Antiguából a Brit Virgin-szigetekre
- Tizennégynapos körút Antiguából a Brit Virgin-szigetek felé
- Hétnapos egyirányú út Puerto Rico-ból
A legfontosabb információk, ha a Brit-Virgin szigetekre vitorlázol
A Virgin-szigetek a Leeward-szigetek északnyugati részén fekvő csoportja. Két részre oszlik, az Amerikai- és a Brit Virgin-szigetekre. A Brit Virgin-szigetek az Egyesült Királyság tengeren túli területe. Több mint ötven sziget alkotja, ezek közül mindössze tizenhat lakott. A legnagyobb szigetek Tortola, Virgin Gorda, Anegada és Jost van Dyke. Anegada kivételével mindegyik vulkanikus kőzetekből áll. Kisebb szigetei többek között Peter -sziget, Beef -sziget, Salt -sziget, Cooper -sziget, Norman -sziget. A szigetcsoport fővárosa – Road Town – Tortolán található. A környéket joggal tekinthetjük a Karib-tenger hajós kapitóliumának. Ez a térség legnépszerűbb vitorlázó helye, tapasztalati szinttől függetlenül mindenki megtalálja a számára legkedvesebb útvonalakat.
Időjárás
A Brit Virgin-szigetek éghajlata trópusi, így egész évben meleg van, de az uralkodó passzátszelek némileg hűtik. Jellemzően a decembertől márciusig tartó időszak enyhébb, ekkor az átlaghőmérséklet 24-25 °C. Május és október között nagyobb a forróság, ilyenkor a napi átlag 28 °C körüli. A száraz évszak januártól áprilisig tart, azon belül is a legszárazabb a február és a március. Nagyobb esőzések májustól decemberig vannak, főleg Tortolán és Virgin Gordán, ahol magasabb dombok és hegyek húzódnak. A hurrikánszezon júliustól októberig tart, ilyenkor előfordulhatnak erős szelek és heves esőzések is. A tenger egész évben meleg, átlagosan 27 °C. A legnépszerűbb vitorlásszezon a december és április közötti időszak. Ilyenkor nincs akkora forróság és kevesebb eső esik, valamint kisebb a trópusi viharok és hurrikánok kockázata is.
Szelek
A téli hónapokban a szél északkeleti irányú, februárban kelet felé halad és júniusra délkelet felé vált. Általában 28-38 km/h erősségű, kivéve a Karácsonyi szeleket, ezek akár 50 km/h-sak is lehetnek. Az tengerek viszonylag nyugodtak. A szigeteken az árapály-tartomány elég kicsi, harminc és negyven centiméter között mozog. Ebbe beletartozik a légköri nyomás és a szelek által okozott szintváltozás is.
Több infó: időjárási feltételek, széladatok a Brit Virgin-szigeteken
Belépés (Clearance)
Amikor a Brit Virgin-szigetekre hajózunk, lehetőség szerint az első állomásunk valamelyik belépő kikötő legyen. (Road Harbour, vagy West End, Tortola; Great Harbour, Jost Van Dyke; Spanish Town, Virgin Gorda.) Mivel ezeken a helyeken a mólóterület korlátozott, csak a bejelentkezés idejére engedik a kikötőben való lehorgonyzást. A jachtkikötőkbe ezután tudunk hajózni. A bejelentkezéshez szükségünk lesz az előző kikötőben kapott elszámolási okmányra, a hajó irataira és az utasok útlevelére. A Brit Virgin-szigeteki partoknál elhelyezett bóják különböző színekkel vannak jelölve. A sárga színűek a kereskedelmi hajóké, a fehér bójákat használhatják a vitorlások, tizennyolc méter hajóhosszig. A szükséges hajózási engedély beszerzése után napközben ezeket ingyenesen használhatjuk. A piros bóják jelzik a legvédettebb területeket, ezeknél legfeljebb kilencven percig köthetünk ki.
A Brit Virgin-szigetek legnagyobb szigetei
A Brit Virgin-szigetek mindegyike gyönyörű, mesés kilátással, telis-tele természetes szépségekkel, és nem utolsó sorban egyik sem túl sűrűn lakott. A Sir Francis Drake csatornán olyan csendes vizek és jó szelek várnak, amilyenekre minden tengerész vágyik. Itt a napi vitorlás utunk után nem lesz más dolgunk, mint lehorgonyozni egy szép kikötőben. Utána úszhatunk egyet valamelyik káprázatos strandon, és végül a napot valamelyik helyi bárban vagy étteremben zárjuk.
Tortola
Tortola a Brit Virgin-szigetek legnagyobb szigete, fővárosa Road Town. Csodaszép partjai vannak. Ezek nagy része a sziget északi oldalán található, mint például a Smuggler’s Cove, a Long Bay vagy a Garden Bay. Számos lehetőség van a vitorlázáson túl szörfölésre, búvárkodásra és kirándulásra is. Több piac van a városban, melyek egytől egyig nagyon igényesek és jól felszereltek. Az utóbbi években a nagy tengerjáró hajók egyik legkedveltebb célpontja, ezzel érdemes tisztában lenni. Ezek a megajachtok nagy zsúfoltságot okozhatnak egyes kikötőkben.
Road Town a sziget déli partján fekvő nagy öböl része. Ennek az öbölnek az északi csücskében találjuk a Fort Burt kikötőt. Itt üzemanyag-dokkolót is találunk. Innen délre, a csatorna folytatásában van a Road Reef Marina. Ritkán vannak szabad helyek, azonban kicsit arrébb már találhatunk remek horgonyzóhelyeket. Ezek általában kevésbé zsúfoltak. A Wickhams Cay nevű lagúna még több jachtkikötőnek ad otthont, mint például a Village Cay, a Moorings és a Treasure -sziget. Tortola nem fog csalódást okozni, igazi hajós centrum, ahol nagyon kellemes időt tölthetünk el.
Virgin Gorda
Virgin Gorda a Brit Virgin-szigetek harmadik legnagyobb szigete, fővárosa Spanish Town. A sziget egyik legjobb tulajdonsága, hogy minden szempontból nagyszerű hely. Egyik legizgalmasabb látványossága a Baths nevű strandterület. Ezek olyan gránitképződmények, melyek nagyméretű sziklahalmokká alakultak a tenger partjain. A sziklák árapályos medencéket, alagutakat és bámulatos barlangokat alkotnak, melyek nyitottak az őket körülvevő vizekre. Kikötésre a Fallen Jerusalem nyugati oldalán vagy a délkeleten fekvő Virgin Gorda Yacht Harbourban van lehetőségünk. A kicsit északabbra levő Savannah Bay is lebilincselő, főleg ha van bátorságunk bemerészkedni a zátonyok mögé. Északon a Leverick Bay-ben találhatunk további jó horgonyzóhelyeket.
Jost Van Dyke
Jost van Dyke nagyon népszerű desztináció a hajósok körében, legkedveltebb kikötője a Great Harbor, ami a szigetcsoport egyik legforgalmasabb dokkja. A sziget másik jelentősebb kikötője, a Little Harbor, egy szép és csendes horgonyzóhely, ahol összesen körül-belül húsz bója érhető el. A Garner öblön keresztül könnyen megközelíthető, viszont a kikötő mindkét oldalán elég sekély részek vannak. Az öböl északi partján a mélység változó négy és fél, valamint kilenc méter között mozog. Az északnyugati parton, az öböl szélén található a Little Harbor Marina, ahol fel tudjuk tölteni az üzemanyag, víz és jég készletünket. Egy másik kisebb forgalmú horgonyzó terület a White Bay. Ez a Great Harbourtól nyugatra található, a sziget délnyugati oldalán. Három járaton tudunk belépni ebbe a kikötőbe, a középső a legjobban jelölt. A horgonyzóhely elég kicsi, viszont ha valaki szívesen strandolna, nagyon élvezni fogja ezt a helyet.
Anegada
Anegada a Brit Virgin-szigetek egyetlen olyan lakott szigete, melyet korall és mészkő alkot. Az itt húzódó korall-atoll sok elsüllyedt hajó pihenőhelye, ahonnan csodálatos a víz alatti kilátás. Tengerei tele vannak halakkal és burjánzó tengeri élettel. A szétszórtan elhelyezkedő strandoknak, a kis falvaknak és a helyiek vendégszeretetének köszönhetően gyakran térnek vissza a hajósok a szigetre. A Pomato Point feletti horgonyzópart mesés, viszont a vízmélység alig két méter. A Settlement nevű kis falunál, a Setting Pointtól északra viszont további rögzítőpontokra bukkanhatunk. Ezt a területet könnyű megközelíteni, van egy kijelölt csatorna, ami egyenesen oda vezet. Halász-sziget lévén viszonylag kevesebben látogatják.
Peter -sziget
Peter -sziget a Brit Virgin-szigetek ötödik legnagyobb szigete. A sziget infrastruktúrája nem annyira fejlett, viszont vannak kijelölt túra- és kerékpáros útvonalak. Ezeken végig barangolva megismerhetjük a sziget káprázatos állat- és növényvilágát. Gyönyörű strandjai a Karib-tenger, az Atlanti-óceán és a Sir Francis Drake csatornára néznek. Mindenképpen érdemes ellátogatni ide, ugyanis a sziget számos remek horgonyzóhelynek és jachtkikötőnek ad otthont. A Little Harbor egy nagyon pici, ám elég jól védett kikötő, a tőle keletre fekvő Great Harbour szintén jó horgonyzóhely. Nem árt tudni viszont, hogy a Great Harbournál előfordulhat, hogy a víz túl mély a rögzítéshez. A sziget északi oldalán fekvő Sprat Bayen találjuk a Peter -sziget Resort and Yacht Harbort. Ez egy exkluzívabb, előkelőbb hely. A déli parton a White Bayen akadhatunk kiváló horgonyzóhelyekre. Előnye a szigetnek, hogy kevés hajó fog szembe jönni. Kevesen ismerik, mivel kissé kiesik a legnépszerűbb útvonalakról. Ha valaki szereti a magányt, annak tökéletes.
További Pazar kikötőhelyek és kicsi szigetek a Brit Virgin-szigeteken
Soper’s Hole – Tortola
A Soper’s Hole Tortola nyugati végén található. Ez egy tipikus Brit Virgin-szigeteki kikötő. A belépés igen egyszerű, széles a rendelkezésre álló hely, illetve a torkolat és a védelem is nagyon jó. Azonban elég forgalmas. A terület legtöbb részén vannak rögzítésre alkalmas pontok, a legtöbb kelet-északkeleten. A Soper’s Hole Wharf and Marinánál van egy kialakított csónak kikötő is, a Frenchman’s Cay nyugati oldalán. Ez egy gyönyörűszép hely színes dizájnnal. A kikötőben hozzáférhetünk üzemanyaghoz és vízhez. Van itt egy remek szupermarket is, ahol bármit meg tudunk venni, a helyi élelmiszerektől és italoktól kezdve az import termékekig egyaránt.
Nanny Cay – Tortola
Nanny Cay Tortola déli partján fekszik, és egy rövid híd köti össze a két helyet. Valamivel több, mint három kilométerre fekszik a Burt Pointtól. Ebben a kikötőben lehetőségünk van a hajó kihúzására és minden egyéb szolgáltatásra. Számos horgonyzóhely van, külső és belső egyaránt. A belépéshez egy keskeny csatornán kell végig haladnunk. Kicsit nyugatabbra ugyanezen a csatornán haladva találjuk a Hannah Bay Marinát. A környéken találunk kisebb éttermeket, szupermarketet és egyéb butikokat.
Cane Garden Bay
A Cane Garden Bay egy pazar rögzítőhely, Tortola északi partján, gyönyörű stranddal. Könnyű bejutni, nagyméretű horgonyzóterülettel rendelkezik és csodaszép a kilátás Jost van Dyke-ra. Az öblöt mesés hegyek veszik körül, és némelyik étteremben esténként élő műsorral szórakoztatják a vendégeket. Sok hajós kedvenc kikötője.
Guana -sziget
A Guana -sziget Tortola északkeleti sarkától északra fekszik. A White Bayen tudunk lehorgonyozni, ami egy nagyon jól védett kikötőhely, szép stranddal. A sziget északi sarkán egy gyönyörű korallvilágot csodálhatunk meg.
Beef -sziget
Beef -sziget Tortolától keletre fekszik, a két szigetet a Queen Elisabeth-híd köti össze. Itt található a Brit Virgin-szigetek fő reptere is, a Terrance B. Lettsome International Airport. Ritkán említik hajós körökben, mivel csak pár horgonyzóhellyel rendelkezik. Ezekre a Whale Rock mögötti zátonyban és Bluff Bayen lelhetünk. Nagyon biztonságosak és könnyű a rögzítés is. Kiépített kikötők, éttermek, bárok, sőt semmilyen üzlet nincs itt, cserébe viszont nagyon nyugodt környék és ritkán zsúfolt.
North Sound
A North Sound a Brit Virgin-szigetek egyik legészakibb területe, és lényegében egy igazi hajós „játszótér”. Rengeteg hely van itt dokkoláshoz, horgonyzáshoz. Jó pár kicsi szigetet meg tudunk innen látogatni, mint például a Moskito -sziget, Eustatia, Saba Rock, Prickley Pear, Necker -sziget. Rengeteg mindent lehet itt csinálni, a túrázástól kezdve, a búvárkodáson át, az éjszakai mulatozásig. A probléma csupán annyi, hogy nem tudunk mindent egyszerre kipróbálni, ha az időnk korlátozott.
Saba Rock
Virgin Gorda északkeleti részén, a North Soundon fekvő Saba Rocknak igen izgalmas története van. Bert Kilbride, az Introductory SCUBA Course alapítója, a hatvanas években érkezett Saba Rockra és tette a helyet saját bázisává. Az évek során megnyitotta a Pirates Pub nevű bárt. Majd kialakított pár horgonyzóhelyet, és idővel ez a kicsiny szárazföld a hajósok „menedékévé” vált. Később mindezt felvásárolták tőle, és egy komplett üdülőhelyet építettek ide. A rögzítőhelyeket megtartották, és a hely fő vonzereje azóta is a vitorlásközpontú hozzáállás. A szigeten nyitottak egy tengerészeti múzeumot is, ahova érdemes benézni.
Prickley Pear -sziget
Prickley Pear ugyancsak a North Sound-on része. Számos horgonyzóhelyre akadhatunk, és remek hely arra, ha picit szeretnénk elvonulni. A sziget délkeleti sarka ritkán látogatott, itt néhány kijelölt dokkolóhelyre bukkanhatunk. Picit arrébb van egy csónak kikötő is, ha esetleg szeretnénk a strandon partra szállni. A Vixen Point felett van egy rész, ahol korallokba ütközhetünk, ezekkel legyünk óvatosak. Egy másik kiváló rögzítési pont a sziget északnyugati sarkában, a Cactus Reef alatt található. Ezt kevesebben ismerik és használják, pedig nagyon jól védett hely, meseszép panorámával.
Vitorlázz a Brit-Virgin-szigetekre! Brit Virgin-szigeteki hajós útvonalak
A Brit Virgin-szigeteken, számtalan felejthetetlen utazási lehetőség vár ránk. Miután nagyon népszerű hajós célpont, ezért a terület legtöbb részén nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy maximálisan eleget tegyenek a hajón érkezők elvárásainak. Így bármilyen útvonalat is választunk, biztosak lehetünk abban, hogy az itt töltött idő emlékezetes lesz. Egyirányú út esetén sokkal több helyre el tudunk jutni és alaposabban megismerhetjük a környéket. A térség minden nagyobb szigetén van nemzetközi reptér, ezért az oda- és visszautazás sem okozhat problémát. Egy oda-vissza út viszont hajósként lesz nagyobb kihívás. Az időjárás függvényében, lehet, hogy egy adott szakasz könnyűnek bizonyul majd, míg visszafele nagyobb próbatétel lesz. Ha eldöntöttük, hogy behajózzuk a Brit Virgin-szigeteket akkor az igazi kérdés az lesz, hogy mennyi időt töltünk majd itt.
Hétnapos egyirányú út Antiguából a Brit Virgin-szigetekre
Ezen az útvonalon dél és nyugat felől hajózunk a Brit Virgin-szigetekre. Antiguából indulunk és a Leeward szigetek mentén haladva érkezünk majd a szigetcsoport legkeletibb részére, Virgin Gordába. Anguilla és Virgin Gorda között egy hosszabb utat kell majd megtenni, amire készüljünk fel alaposan. Az Anegada Passage-on fogunk átkelni, ami egy híresen nehéz szakasz. A hét második felét már a Brit-Virgin szigeteken töltjük, ahol kikötőről kikötőre, szigetről szigetre hajózunk. A végállomás Nanny Cay, Tortolán. Innen, igaz átszállással, de vissza tudunk repülni Antiguába.
1. nap Antigua, English Harbour – Jolly Harbour
21, 00 km (13, 05 nm)
Jolly Harbour egy kisebb település Antigua délnyugati partján. A jachtkikötő dokkjánál összesen százötvenöt széles hajóhely található, melyek mindegyike rendelkezik víz- és villamos csatlakozással. Kicsit távolabb a dokktól még tizenhárom nagy területű horgonyzóhely van. Nagyon védett a kikötő, az óceáni duzzanatok nem észlelhetők. Innen csónakkal tudunk eljutni a kikötőfaluba, ahol találunk éttermet és szupermarketet is. Van kiépített üzemanyag-dokkolójuk, ami a kikötő egyik legvédettebb részén van. Végeznek motor- illetve hajókarbantartást, valamint feltölthetjük a víz és jég tartalékjainkat.
2. nap Jolly Harbour – St. Kitts, White House Bay
89, 10 km (55, 36 nm)
Bár St. Kittsen nehéz jó kikötőhelyet találni, azonban ez alól a délkeleti részen fekvő White House Bay kivétel. Az öböl szinte minden körülmények között kiváló védelmet nyújt. A mélység három-tizenkét méter közötti, a parthoz közelebb lévő részen körül-belül négy méter. A parton nincs semmilyen létesítmény, viszont gyönyörűszép a part és a homokos tengerfenéken bámulatos tengeri csillagokat találhatunk.
3. nap White House Bay – Saint Berthelémy, Gustavia
89, 60 km (55, 67 nm)
Gustavia a francia Saint Berthelémy fővárosa és egyben legfontosabb kikötője is. A Port de Gustavia a sziget egyik legjobb dokkja és egyben egy teljeskörű szolgáltatást nyújtó központ. Száz hajóhely van kialakítva, a merülés hét méter. A város egy patkó alakú félszigetre épült, védett kikötő veszi körül, melyet egy régi erőd romjai szegélyeznek. A helynek jellegzetes a látványa, melyet a világos vörös házak adnak.
4. nap Gustavia – Anguilla, Sandy Ground
65, 80 km (40, 88 nm)
Sandy Ground Anguilla legfontosabb horgonyzóhelye. Nagyon nyugodt a környék, az öblöt északon és délen szép dombok ölelik körbe. A helyi hajók és a charterek általában az öböl közepét használják. Anguillán tudatos erőfeszítéseket tettek azért, hogy megőrizzék a sziget autentikus karakterét. Ennek érdekében kevesebb turistát várnak, de nagyon magas színvonalú az ellátás. Az idelátogató hajósok a tengeren tudnak lehorgonyozni, illetve kicsit beljebb rendelkezésre áll néhány horgonyzópont is.
5. nap Sandy Ground – Virgin Gorda, The Bitter End
138, 65 km (86, 15 nm)
A Bitter End a Virgin Goda keleti részén fekvő Spanish Townnál van. Mindent meg fogunk itt találni, amit csak szeretnénk. Szuper kikötőhelyek vannak itt, hajócsúszások, üzemanyag, víz, éttermek és még egy szabadtéri mozi is. A helyről csodálatos a látkép a North Soundra.
6. nap The Bitter End – Cooper -sziget, Manchioneel Bay
23, 95 km (14, 88 nm)
Cooper -sziget Tortola déli partjaitól pár kilométerre található. A kijelölt kikötő terület a Manchioneel Bay-nél van, ahol harminc rögzítőhely áll rendelkezésre, tizennyolc méter hajóhosszig. A kikötő nagyon kellemes és a közelben van egy szép strand is. Nagyon jó búvárkodási lehetőségek vannak a környéken. Ha a sziget keleti oldalára merészkedünk, legyünk figyelmesek, ugyanis a Dry Rock-nak nevezett sziklacsoporttal fogunk szembe menni. Ezek nincsenek jelölve, figyeljünk nagyon oda, nehogy neki menjünk.
7. nap Cooper -sziget – Norman -sziget – Tortola, Nanny Cay
21, 90 km (13, 61 nm)
Norman -szigetben az a csodálatos, hogy rengeteg lélegzetelállító horgonyzóhely van itt. Az egyik legnépszerűbb a Bight. Ez egy remekül védett öböl, és a környezet is nagyon idilli. A Kelly’s Cove a Bigth keleti bejáratánál található. Ha távol szeretnénk maradni a nyüzsgésétől, kössünk ki inkább itt. Norman -szigettől északra csodás búvárhelyek vannak a Pelican -sziget nevű piciny szigeten. Ez egy álomszép hely, de érdemes korán odaérni, hogy jó helyeket találjunk. A sziget délnyugati sarkánál, a Treasure Pointnál van, az úgy nevezett Caves. Ez a Nemzeti Park része, úgyhogy a horgonyzáshoz bóját kell használni. Ezeket a barlangokat mindenképpen javasolt megnézni, ha a Brit Virgin-szigetekre látogatunk.
Tizennégynapos körút Antiguából a Brit Virgin-szigetek felé
Ezen a tizennégynapos úton ugyancsak Antiguából indulunk, viszont végig hajóval fogunk utazni. A hét közepén töltünk pár napot a Brit Virgin-szigeteken, majd egy kicsit más vonalon hajózunk vissza Antiguába. Az út szépsége, hogy nem csupán a Brit-Virgin szigeteket fogjuk jobban megismerni, hanem a Karib-tenger egyéb részeit is.
1. nap Antigua, English Harbour – Jolly Harbour 21, 00 km (13, 05 nm) 2. nap Jolly Harbour – St. Kitts, Cristophe Harbour 81, 60 km (50, 71 nm) 3. nap Christophe Harbour – Sint Eustatius, Oranjenstad 49, 90 km (31, 01 nm) 4. nap Oranjenstad – Saint Martin, Marigot, Marina Port Royal 76, 20 km (47, 35 nm) 5. nap Marigot – Anguilla, Sandy Ground 26, 80 km (16, 65 nm) 6. nap Sandy Ground – Virgin Gorda, Biras Creek 137, 60 km (85, 50 nm) 7. nap Biras Creek – Beef -sziget, Bluffy Bay 24, 00 km (14, 91 nm) 8. nap Bluffy Bay – Peter -sziget, Great Harbor 11, 20 km (6, 96 nm) 9. nap Great Harbor – Salt -sziget 7, 35 km (4, 57 nm) 10. nap Salt -sziget – Saint Barthelémy, Gustavia 182, 85 km (113, 62 nm) 11. nap Gustavia – St. Kitts Marine Works 64, 00 km (39, 77 nm) 12. nap St. Kitts Marine Works – Nevis, Tamarind Cove Marina 28, 60 km (17, 77 nm) 13. nap Tamarind Cove Marina – Montserrat, Little Bay 57, 10 km (35, 48 nm) 14. nap Little Bay – Antigua Nonsuch Bay – English Harbor 69, 10 km (42, 94 nm)
Hétnapos egyirányú út Puerto Rico-ból
Ezen az útvonalon Puerto Rico egyik legnagyobb kikötő városából, Fajardoból indulunk. Szinte végig kelet felé haladva először a Spanyol Virgin-szigeteken állunk majd meg, majd az Amerikai Virgin-szigeteken keresztül jutunk el a Brit Virgin-szigetekre. Ez egy nagyon szép útvonal, ugyanis nagyon különleges kikötők várnak ránk az összes állomáson. Tortoláról San Juanba közvetlen járattal vissza tudunk repülni, az út pedig csak negyvenöt perc.
1. nap Puerto Rico, Fajardo, Puerto del Rey Marina – Cayo Icacos 12, 40 km (7, 70 nm) 2. nap Cayo Icacos – Culebra, Ensanada Honda 39, 20 km (24, 35 nm) 3. nap Ensanada Honda – Saint Thomas, Crown Bay Marina 37, 20 km (23, 11 nm) 4. nap Crown Bay Marina – Saint John, Cruz Bay 19, 30 km (11, 99 nm) 5. nap Cruz Bay – Jost van Dyke, Great Harbor 14, 10 km (8, 76 nm) 6. nap Great Harbor – Tortola, Frenchman’s Cay 8, 65 km (5, 37 nm) 7. nap Frenchman’s Cay – Peter -sziget, Little Harbor – Nanny Cay 16, 25 km (10, 10 nm)
Természetesen még nagyon sok variációja lehet egy Brit Virgin-szigeteki vitorlás útnak. Indulhatunk közelebbről, St. Croixról vagy Anguillából, de távolabbról is, például Guadeloupe-ról vagy Grenadából. Kedvelt próbatétel a hajósok körében egy, a Turks- és Caicos szigetekről induló dél-kelet irányú út, amikor Puerto Rico északi partjain végig haladva hajózunk a szigetcsoport felé. Ez minimum egy kéthetes út, amikor is az időnk nagyrészét a hajón kell tölteni. Viszont a Brit Virgin-szigetek annyira szép, hogyha csak a környéken teszünk egy körutat, az épp oly felemelő élmény lesz.
Brit Virgin-szigetek vitorlás uticél vagy válassz másik other Karib-szigeteki vitorlás uticélt..
"Ha béreltél tőlünk hajót, akkor nem kell bemutatkoznunk. Ha most foglalsz nálunk először, akkor pedig hamarosan meg fogsz ismerni minket." 🙂 Rólunk mondták: