Mexikói vitorlázást tervezel? Tudj meg mindent a kikötőkről, utitervekről, hajóbérlési lehetőségekről – egyéb infók. Kérd a segítségünket!
A cikk az alábbiakat foglalja össze:
- Mexikó időjárása: Mikor érdemes útnak indulni?
- Partok és szigetek Mexikó környékén: Csodás szigetek, ahol jó partot érni
- Kikötők Mexikóban: hét remek hely, ahol érdemes kikötni
- Vitorlázz Mexikóban! Mexikói hajós útvonalak
- Vitorlázás Mexikóban: 1 hetes hajózás a Kaliforniai-öbölben
- Vitorlázás a Kaliforniai-félsziget partvidékén
- Mexikói vitorlázás: 2 hetes hajózás a Csendes-óceáni északi partvidékén
Mexikó időjárása: Mikor érdemes útnak indulni?
Mexikó hatalmas ország, kilencezer kilométernél is hosszabb partszakasszal. Így érthető, hogy időjárása változatos, amire érdemes előre felkészülni. A legkedveltebb hónapok a mexikói vitorlázáshoz a november és a december. Ekkor az idő rendszerint az egész országban kellemesen meleg. Az úgynevezett száraz évszak hivatalosan februárig, gyakorlatilag áprilisig tart. A téli időszak a bálnák vándorlási ideje, ilyenkor tudjuk őket megfigyelni. Tavasszal a Yucatán-félsziget strandjait érdemes felkeresni. Nyáron kezdődik a mexikói esős évszak, amely október végéig tart. Ilyenkor gyakoriak a délutáni zivatarok, ez az időjárás sokfelé magas hőmérséklettel és páratartalommal jár.
Egy ország 2égöv
A Ráktérítő kettéosztja az országot egy mérsékelt égövi és egy trópusi éghajlatú részre. A Ráktérítőtől északra a téli hónapokban érezhetően hidegebb van, délen a hőmérséklet egész évben szinte állandó, csak a tengerszint feletti magassággal változik. Az éghajlat gyakran nagyon meleg a partvidéken.
A nyugati partok hőmérséklete általában az év nagy részében magas, de a La Paztól északra december és március között hűvösebb lehet. Mindkét parton a hurrikán szezon júniustól októberig tart. Ebből a szempontból a Karib-tengeri partvidék különösen veszélyeztetett. Több infó: időjárási feltételek, széladatok Mexikóban
Partok és szigetek Mexikó környékén: Csodás szigetek, ahol jó partot érni
Van számtalan felfedezésre érdemes sziget és kiváló partszakasz, ami arra vár, hogy partot érj a hajóddal. Ilyen például a kicsiny Contoy sziget, ami alig 8, 5 km hosszú és fél km széles. A sziget négy teknősfaj és mintegy 152 trópusi madárfaj élőhelye. Azért, hogy nyugalma megmaradjon, naponta csak kétszázan léphetnek be ide. Említésre érdemes még a Tiburon is, amely 1200 km2 méretével a legnagyobb mexikói sziget. A Kaliforniai-öbölben van, jelenleg lakatlan, leszámítva két katonai tábort. Helyi bennszülöttek fennhatósága alatt áll a terület, a látogatásához külön engedély szükséges .
Kikötők Mexikóban : hét remek hely, ahol érdemes kikötni
Csendes-óceáni északi partvidék
Mazatlan
Az itteni, El Cid névre hallgató kikötő jóval több, mint egy egyszerű partraszállási lehetőség. Van itt egy nyüzsgő piac, és több mérföld hosszúságú tengerpart a közelben aranyszínű homokkal. Kiváló a kikötő búvárboltja, minden szükséges felszerelést megkaphatunk itt. A közelben sok és jó színvonalú szálláslehetőség vár minket.
Nuevo Vallarta
Itt kikötve a Paradise Village üdülőfaluban találjuk magunkat. A hely minden igénynek megfelelhet. A közeli Puerto Vallarta egyébként is turistacsalogató helynek számít hangulatos macskaköves utcáival és lélegzetelállítóan fenséges katedrálisával.
La Cruz
Az itt található Marina Riviera Nayarit a Mexikó egyik legkülönlegesebb kikötőjének tekinthető, amely a Banderas-öböl északi partján található, egy nyugodt öbölben. Van itt egy csodálatos sétány, ahonnan kilátás nyílik az egész öbölre. Ez az egyetlen, teljes körű szolgáltatást nyújtó kikötő a Csendes-óceán partján, akár 340 hajót is tud fogadni
Barra de Navidad
Kis falu egy öböl körül elhelyezkedő, széles stranddal. Az öbölben remek lehetőség van szörfözésre, délnyugati végén pedig a búvárkodásra. A parton jó éttermek várják a turistákat.
A Kaliforniai-félsziget partvidéke
Ensenada
Baja California Sur szövetségi állam harmadik legnagyobb városa. Az USA felől itt léphetünk be Mexikó vizeire. Az év nagy részében kellemes az időjárás, ha teheted, tölts el itt pár napot.
A Csendes-óceán déli partszakasza
Zihuatanejo
A hetvenes években még csak egy álmos kis horgásztelep volt ez a hely. Aztán a szomszédos Ixtapa üdülőkomplexum felépülése magával ragadta “Zihua”-t is, amely máig őriz valamit régi hangulatából. A belváros keskeny macskaköves utcái tele vannak remek helyi éttermekkel, bárokkal, butikokkal és kézműves stúdiókkal. A halászok minden reggel a tengerparton találkoznak a Paseo del Pescador-on, a “Halászok utcáján”, hogy eladják a napi fogást. A vízparti sétányon pedig bármikor érdemes tenni egy romantikus sétát.
Huatulco
Az Oaxaca államban, a Sierra Madre hegység szélén fekvő Huatulco a mexikói csendes-óceáni partvidéktől 20 mérföldre terül el, a Coyula és a Copalita folyók között. Több mint 25 horgonyzóhely van a 10 mérföldes partszakaszon, amely a gyönyörű természeti környezetben van, üdülöhelyekkel körülvéve.
Kaliforniai-öböl
La Paz
La Paz Mexico legdélebbi részének a Baja California félsziget legnagyobb városa. Több kikötővel rendelkezik. Az egyik legjobban felszerelt kikötője, az öböl szívében elhelyezkedő Marina Cortez. Számos excluzív szolgáltaást nyújt akár a legnagyobb tengeri yachtok számára is.
Vitorlázz Mexikóban! Mexikói hajós útvonalak
Mexikónak négy fő hosszútávú hajós túraútvonala van.
- Kaliforniai-öböl (La Paz-tól San Carlos-ig)
- A Kaliforniai-félsziget partvidéke (San Diego-tól Cabo San Lucas-ig)
- Csendes-óceáni északi partvidék (Mazatlan – Puerto Vallarta – Manzanillo)
- A Csendes-óceán déli partszakasza (Zihuatanejo-tól Chiapas-ig)
Vitorlázás Mexikóban : 1 hetes hajózás a Kaliforniai-öbölben
1. nap: La Paz – Pichilinque
10.44 km (6.48 nm)
Indulás La Pazból, Marina Costa Baja kikötőből. Észak felé tartunk, Pichilinque-be. Csak néhány óra az út, így marad idő gyönyörködni a Lobos-öböl szép korallzátonyaiban . A kikötőben (Caleta Lobos) komoly ellátásra ne számítsunk, gondoskodnunk kell elegendő élelemről.
2. nap: Pichilinque – Espirito Santo sziget, Partida sziget
28.74 km (17.86 nm)
Az út hossza kb. 29 tengeri mérföld. Számos védett öböl húzódik mindkét sziget partjainál. Az Espirito Santo sziget és környezete természetvédelmi terület. Útközben fehérhomokos partot láthatunk, a táj növény -és állatvilága gazdag. Ritka fajok is élnek itt. A víz halban gazdag, mintegy 500 féle él itt. A környezet snorkelezésre, búvárkodásra kiválóan alkalmas. A híres kutató, Jacques Cousteau a “világ akváriumának” nevezte Espirito Santo-t. A sziget nyugati oldalán a fő kikötési lehetőségek: Caleta Candlero, Puerto Ballena és Bahia Santo Gabriel. Éjszaka, vagy esős időben azonban az “ikerszigeten” Isla Partidán érdemes kikötni.
3. nap: Partida sziget – Szent Ferenc sziget
37.53 km (23.32 nm)
A Kaliforniai-öböl nemcsak halban, de szigetekben is gazdag. Nem meglepő hát, hogy utunk során újabb szigetet érintünk abból a kilencszázból, ami itt található. A nap végén 22 tengeri mérföld megtétele után azért horgonyzunk le itt, mert egy szélvédett, patkó alakú öbölben köthetünk ki éjszakára. Itt egy gyönyörű fehér homokos strand található. Az öböl alkalmas úszásra, snorkelezésre és kagylógyűjtésre is.
4. nap: Szent Ferenc sziget – San José sziget
15.96 km (9.92 nm)
Egy 16 tengeri mérföldes hajózás után itt láthatunk és hallhatunk sok oroszlánfókát. A természet itt is különleges. Ha kikötünk, közelről megcsodálhatjuk a cardón kaktuszt. Ez a növény a világ legnagyobb kaktuszféléje. Akár 60 láb magasra is megnő, és legöregebb példányai kétszáz évesek is lehetnek.
5. nap: San José sziget – San Evaristo
7.15 km (4.45 nm)
Továbbra is északnak tartunk. A part mentén vöröses sziklákat, kőzeteket látunk egyre többet. Az öbölben magas homokdűnék és fehérhomokos strandok vannak. Néhol ősi lávafolyamok feketéllő nyomai látszanak, a fények és a színek csodálatosak errefelé. A mai 26, 5 tengeri mérföldes úton is élményekben gazdagodtunk.
6. nap: San Evaristo – San Juan de la Costa
59.06 km (36.70 nm)
A kiindulópont felé vezető úton tölts el egy éjszakát ennek a piciny halászfalunak a kikötőjében.
7. nap: San Juan de la Costa – Puerto Balandra – La Paz
51.62 km (32.07 nm)
Vitorlázás a Kaliforniai-félsziget partvidékén
Egy hetes túránk végén érdemes utunkat megszakítani Puerto Balandránál. Ez egy gyönyörű, egyébként lakatlan tengerparti terület. Hogy miért érdekes? Nem kevesebb, mint nyolc homokos strand található itt. Van ezen kívül egy sós vizű belső lagúna, és egy különös alakú szikla, amit a helyiek “El Hongo”-nak becéznek (“A Gomba”). Ez La Paz egyik jelképe.
1. nap Ensenada – Islas de Todos Santos 17.23 km (10.71 nm), 2. nap Islas de Todos Santos – El Sauzal 13.20 km (8.21 nm), 3. nap El Sauzal – Puerto Nuevo 48.28 km (30.00 nm), 4. nap Puerto Nuevo – Isla Coronado 35.26 km (21.91 nm), 5. nap Isla Coronado – San Diego 33.65 km (20.91 nm), 6. nap San Diego – Rosarito 43.74 km (27.18 nm), 7. nap Rosarito – Salsipuedes Bay – Ensenada 78.11 km (48.54 nm)
Mexikói vitorlázás: 2 hetes hajózás a Csendes-óceán északi partvidékén
1. nap Puerto Vallarta – Nuevo Vallarta 9, 01 km (5, 60 nm) 2. nap Nuevo Vallarta – Punta del Mita 25, 74 km (15, 99 nm) , 3. nap Punta del Mita – Cleopha -sziget 97, 26 km (60, 43 nm), 4. nap Cleopha -sziget – Isla Maria Marghareta 25, 33 km (15, 74 nm), 5. nap Isla Maria Marghareta – Isla San Juanito 47, 85 km (29, 73 nm), 6. nap Isla San Juanito – Isla Maria Madre 22, 22 km (13, 80 nm) 7. nap. Isla Maria Madre – Isla Isabel 70, 41 km (43, 75 nm) 8.nap Isla Isabel – Boca del Camichin 44, 49 km (27, 64 nm) 9.nap Boca del Camichin – San Blass 36, 41 km (22, 62 nm) 10.nap San Blass – Muelle de Chacala 42, 94 km (26, 68 nm) 11.nap Muelle de Chacala – La Peñita de Jaltemba 14, 78 km (9, 18 nm) 12.nap La Peñita de Jaltemba – Sayulita 29, 32 km (18, 22 nm), 14.nap Sayulita – Islas Marietas 24.23 km (15.05 nm), 13.nap Islas Marietas – Bucerias – La Paz 40.65 km (25.26 nm)
Ha kedvet kaptál a fenti útitervhez, akkor ne késlekedj! Még ma bérelj hajót kedvező áron, rugalmas feltételekkel!
SEGÍTS MEGTALÁLNI A TÖKÉLETES HAJÓT!További információk innen: Mexico
"Ha béreltél tőlünk hajót, akkor nem kell bemutatkoznunk. Ha most foglalsz nálunk először, akkor pedig hamarosan meg fogsz ismerni minket." 🙂 Rólunk mondták: